Work Site Massage

Work Site Massage – to chwila relaksu i odprężenia dla napiętych mięśni w godzinach pracy, co skutkuje podniesieniem koncentracji i wydajności pracy. Ten rodzaj masażu jest stworzony z myślą o osobach wykonujących pracę siedzącą oraz przebywających w pozycjach statycznych.

WorkSite massage to najczęściej nic innego jak masaż biurowy, wykonywany zazwyczaj na terenie firm, konferencji branżowych czy rożnego rodzaju eventów. Jest on polecany w szczególności pracownikom biurowym ze względu na przeciążenia i dolegliwości wywołane siedzącym trybem pracy. Podczas tego typu masażu celem terapeuty jest maksymalne zredukowanie napięcia mięśniowego w obszarach pleców, karku i ramion co powoduje natychmiastową ulgę oraz obniżenie poziomu ogólnego zmęczenia.

Co go wyróżnia?

  • dostępność – to fizjoterapeuta przyjeżdża do miejsca pracy klienta i dzięki specjalnym krzesłom do msażu sesja terapeutyczna wykonywana jest bezpośrednio w miejscu pracy, a pracownik może wrócić do swoich obowiązków w ciągu kilku minut po zakończeniu masażu.
  • uniwersalność – może skorzystać z niego każdy bez względu na wiek i stan zdrowia, zarówno osoba zmagająca się z długotrwałymi dolegliwościami bólowymi jak i pracownik potrzebujący w danej chwili odprężenia i relaksu.
  • wygoda – masaż nie wymaga specjalnego stroju, wykonywany jest przez ubranie bez stosowania środków poślizgowych.
  • oszczędność czasu – sesja terapeutyczna trwa około 15-20 min. Nie dezorganizuje pracy, a klient może skorzystać z niego podczas przerwy lub po zakończeniu pracy.
  • efektywność – tego typu masaż jest doskonałym środkiem profilaktycznym, co przy regularnym stosowaniu gwarantuje rozluźnienie przeciążonych mięśni i stawów oraz poprawę samopoczucia i pozbycie się napięcia czy stresu.